Ubezpieczenie na życie – na co należy zwracać uwagę?

Coraz bardziej popularne są ubezpieczenia na życie. Ludzie najczęściej decydują się ubezpieczyć na życie, żeby zabezpieczyć finansowo swoich bliskich na wypadek swojej śmierci. Czym się należy kierować wybierając ubezpieczenie na życie? Ubezpieczenie na życie może być zawierane na określony czas, albo bezterminowe. Osoby, które wybiorą ubezpieczenie na określony czas mają niższą składkę oraz wyższą sumę ubezpieczeniową, niż w przypadku ubezpieczenia na czas nieokreślony.

Jednak w przypadku ubezpieczenia na czas określony po jego wygaśnięciu u trzeba wykupić kolejne ubezpieczenie. Ponadto trzeba się liczyć, że będzie ona miała gorsze warunki, głównie, dlatego, że będzie się o te kilka lat starszą osobą. Kolejną istotną kwestią jest wysokość sumy ubezpieczeniowej. Oczywiście wiadome jest, że im wyższa suma ubezpieczeniowa, tym wyższa również składka.

Najlepiej dobrać wysoką sumę ubezpieczeniową do swoich oczekiwań oraz możliwości finansowych, żeby nie było problemów z płaceniem składek. Kolejną istotną kwestią jest zakres ubezpieczenia. Można wybrać ubezpieczenie tylko na wypadek śmierci, albo również na wypadek utraty zdrowia, lub innych zdarzeń losowych np. utrata pracy, śmierć rodziców, urodzenie dziecka, czy operacja.

Warto również zwrócić uwagę, jakie są wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela. Zazwyczaj obejmują one zdarzenia, które miały miejsce w momencie przestępstwa, pod wpływem alkoholu lub narkotyków, związku z atakiem terrorystycznym, czy działań wojennych. Również wyłączona jest zazwyczaj odpowiedzialność ubezpieczyciela w sytuacji, gdy ubezpieczony popełni samobójstwo.

Wybierając ubezpieczenie należy zastanowić się, jakie ma się oczekiwania i potrzeby oraz ile jest się w stanie zapłacić.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]