Tax-Pol – zwrot podatku z zagranicy. Czy warto zaufać pośrednikom?

Tax -Pol jest firmą, której profilem działalności jest odzyskiwanie zwrotów podatków. Na rynku prowadzi działalność od jedenastu lat. Siedziba firmy znajduje się we Wrocławiu. Przedsiębiorstwo odzyskuje podatek z krajów europejskich takich jak: Holandia, Niemcy i Anglia. Prowizję firma pobiera dopiero po efekcie swojej pracy, czyli otrzymaniu zwrotu przez klienta.

Wielkość prowizji wynosi 8,5 % odzyskanej kwoty. Klient, który zamierza ubiegać się o zwrot podatku musi posiadać kartę podatkową, która wystawiana jest przez pracodawcę. Głównym zadaniem Tax-pol jest występowanie przedsiębiorstwa w urzędzie skarbowym danego kraju w imieniu klienta. Osoba, które chce skorzystać z usług firmy wypełnia formularz, który znajduje się na stronie internetowej.

Tax-Pol po otrzymaniu formularza wysyła klientowi niezbędne dokumenty do przeprowadzenia postępowania oraz dalsze etapy czynności na adres e-mail. Wypełnione dokumenty klient powinien wydrukować i wysłać pocztą. Jedynie w przypadku odzyskiwania podatku z Holandii dokumenty można wysłać drogą elektroniczną.

Jest to możliwe, ponitax-poleważ tamtejszy urząd skarbowy nie wymaga oryginału karty podatkowe ( wystarczy kopia). Firma oferuje swoim usługobiorcom szereg promocji. Jedną z nich jest możliwość rozliczenia się za darmo, jeżeli klient przyprowadzi ze sobą 4 osoby, które również chcą skorzystać z usług Tax-pol. Druga promocja to 10% taniej, jeżeli do firmy zgłosi się razem dwójka klientów. Osoby, które posiadają kartę EURO<26 lub korzystają z usług po raz drugi również otrzymają 10 % upustu.

Tax-Pol – promocje na usługi. Kliknij

Tax-Pol - opinie z forum:

  • Koszty takie jak na stronie tj. 79€, zwrot w ok. 3 miechy, obsługa spoko, polecam 😉

   Odpowiedz
 1. do Marcin: ja korzystałam no i co moge powiedziec? udało mi sie odzysakc pieniadze. wszystko byłoby ok gdyby nie to ze dosyc długo to trwało. Myslałam że bedzie szybciej ale poza tym ok;)

  Odpowiedz
 2. Naprawde jak przyprowadze ze sobą 4 osoby to nie bede musial im za odzyskiwanie swojego podatku placić czy to sciema? no i czytalem ze sporo dokumentow potrzebuja zeby mogli to załwtwic i jest duzo załatwiania. Prawda to? i jakbyscie powiedzieli ile dokladnie czekaliscie na załatwienie waszej sprawy;p?

  Odpowiedz
  • jak weźmiesz 4 znajomych to albo macie po 20% rabatu na głowę, albo jedno z was ma rozliczenie za darmo, czekałem 2,5 miecha na rozliczenie niemieckie

   Odpowiedz
 3. Nie jest tych dokumentów az tak duzo.Da sie to w miare szybko zalatwic. Ja czekałem na kase ponad dwa miesiace wiec nie tak długo.

  Odpowiedz
 4. Jako jedni z nielicznych mają autoryzację urzędów zagranicznych, istnieją 12 lat, posiadają wiele nagród, certyfikatów i pozwoleń. Czy to mało. Nikt tego nie daje za darmo

  Odpowiedz
 5. Zero problemów, wszystko przebieglo sprawnie i fachowo. Ze swojej strony polecam.

  Odpowiedz
 6. Miałem problem z p60, bo pracodawca mi nie dał. Ale pomogli mi odzyskać dlatego rozliczyłem się u nich. Zwrot dostałem szybko więc firma świetna.

  Odpowiedz
 7. Tax-Pol – najlepsze ceny za rozliczenie podatku. Kliknij

 8. akurat firmie Tax-Pol warto zaufać, tak jak w moim przypadku, nie znałem języka, nie wiedziałem co potrzebuje żeby się rozliczyć i czy w ogóle bede miał zwrot. Poszedłem osobiście do firmy, wytłumaczyli mi całą sprawę, okazało się że zwrot dostane i to nie mały, dokumenty wszystkie miałem i złożyłem im je a zwrot dostałem po 4 miesiącach. Podeszli do mnie bardzo dobrze i mile dlatego według mnie warto się rozliczać w Tax-Polu.

  Odpowiedz
 9. a w tax-polu można załatwić dodatek ubezpieczeniowy z Holandii ?

  Odpowiedz
  • to się nazywa zorgtoeslag i tax-pol też to załatwia

   Odpowiedz
 10. polecam firme w 100%, bardzzo mila obsluga i konkret 🙂

  Odpowiedz
 11. ja polecam, wszystko jasne i proste, malo papierologii

  Odpowiedz
 12. A ja czekam i czekam papiery zlozyelm w lutym , i do dzisiaj nie ma zwrotu… MASAKRA

  Odpowiedz
  • to, ze nie masz zwrotu to przeciez nie jest wina firmy.. ludzie zacznijcie myslec! to urzad rozpatruje deklaracje. Firma je tylko sklada, jest posrednikiem. Ja na swoj zwrot z Niemiec czekalem 1,5 roku. Urzedom nigdy nie spieszy.. Jestem zadowolony z firmy, bo zaplacilem malo, a dodatkowo jeszcze zarabiam na ich programie partnerskim

   Odpowiedz
    • rozliczam się za lata 2015,2016 i pewnie teraz rozlicze 2017, cały czas bez zarzutów 😀

     Odpowiedz
 13. jak dla mnie bez zarzutów 🙂 pieniążki na koncie po 3 miesiącach 🙂 urząd nawet nie robił problemow 🙂

  Odpowiedz
 14. My czekamy z mężem na zwrot podatku z Holandii już pół roku :/
  najdłużej spośród wszystkich firm i krajów, ale liczymy że w końcu wpłynie i będziemy mogli wystawić pozytywną opinię 🙂

  Odpowiedz
 15. Witam mam problem zalogowaniem się i sprawdzeniem na jakim etapie jest mój zwrot podatku.pozdrawiam

  Odpowiedz
 16. Cześć wszystkim zamierzam się u nich rozliczyć,czy nadal wszystko jest ok?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz