Kiedy i na Ciebie przyjdzie emerytury czas mały człowieku

Teraz drogi internauto, gdy wiek Twój mieści się w granicach 20 – 40 lat nie chodzą Ci po głowie myśli związane z emeryturą, Twoje podejście do emerytury kończy się słowami: „jak w ogóle dożyję…”Lecz warto wiedzieć, że średnia długość życia mężczyzn przekracza 70 lat, a kobiet oscyluje w granicach 80 lat, przez co śmiem przypuszczać, że raczej nie będzie miał kto zapukać do drzwi z emeryturą gdyż prędzej Poczta-Polska upadnie, niżeli Ty nie dożyjesz. Tak więc gdy już dostaniesz SMS z potwierdzeniem wpłynięcia Twojej wypracowanej emerytury i drżącymi rękoma będziesz czytał słowa: „Uznanie rachunku na kwotę: X23 złotych i 14 groszy…” to zdaj sobie sprawę już teraz, że nawet jeśli X będzie wynosił 9 to w tym czasie gdy Ty odczytasz powyższego SMS’a inflacja i rozwój gospodarczy (wzrost cen paliwa, surowców itp.) doprowadzi do sytuacji gdzie pachnący ciepły chlebek kosztował będzie jedyne 10,99 zł, a czynsz za mieszkanie z obecnych 300 zł miesięcznie wzrośnie do 600 zł.

Tak więc teraz przyjmij ten gorszy wariant i w wyobraźni obróć o 180 stopni liczbę przypisaną wcześniej iksowi i chyba przyznasz mi rację, że rachunek jest tak prosty, że nawet nie trzeba liczyć, co więcej nie za bardzo jest co liczyć. Prawdę powiedziawszy do Ciebie należy decyzja czy lepiej w tym momencie odwiedzić znajomych na portalach społecznościowych i napisać kilka komentarzy do ich nowo dodanych zdjęć, czy może lepiej zastanowić się nad lepszym późnym jutrem? Podobnie jak życie tak i wybór – są Twoje, lecz od dawien dawna znane jest powiedzenie: „jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wasze komentarze:

  1. nasza emerytalns przyszłosc nie wyglada za rózowo… moze autor zaprezentuje jakies rozwiazania? jak zapewnic sobie godne zycie na starosc?

  2. ja odkładam na funduszu inwestycyjnym. Czas pokaże czy było to dobre rozwiązanie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *