Bankrutujące Państwa UE – spekulacje na przyszłość

Czy obecne zadłużenie największych światowych państw może sprawiać problemy całemu globalnemu społeczeństwu? Faktycznie jeżeli nie inwestujesz na rynkach kapitałowych swoich pieniędzy sytuacja nie powinna ci zagrażać, chociaż rosnące ceny są na porządku dziennym, a pensje utrzymują się na bardzo niskich poziomach. Państwa bankruty to ogromna groźba dla stabilności systemu finansowego. Tak naprawdę wycena realnych aktywów na całym świecie jest mniejsza od sumy pieniądza zgromadzonej jako wirtualne zapisy na kontaktach. Można informację bardzo szybko sprawdzić w internecie wpisując odpowiednie słowa kluczowe do wyszukiwarki.

Taka dysproporcja sprawia, że wszystkie państwa po prostu żyją na długu, którego i tak spłacić nie można. Kiedy czyta się o takich zależnościach można mieć wrażenie, że rzeczywistość jest bardzo skomplikowana. Faktycznie jednak obie strony kredytodawca oraz kredytobiorca są w stanie się ze sobą porozumieć i w pewnym stopniu anulować spłaty odsetek w zamian za uzyskanie innych korzyści. Podsumowując, kiedy spojrzymy precyzyjnie na zadłużenie nowoczesnych państw okaże się, że jest ono niesamowicie wielkie, a możliwości jego spłaty brak. Tak rozumiane finanse globalne mogą straszyć przede wszystkim kredytodawców, którzy jednak poświęcili swój kapitał.

Jego odzyskanie jednak nie jest możliwe przy obecnym poziomie rozwoju. Zauważy to bardzo szybko każdy racjonalnie myślący człowiek. Jakie jest zatem rozwiązanie? Restrukturyzacja, układ lub po prostu standardowe bankructwo, które jednak może wywołać wiele społecznych konsekwencji.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wasze komentarze:

  1. a w jakiej walucie opłaca se brac teraz kredyt?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *