OkMoney, czyli znana chwilówka on-line. Czy warto?

OK Money jest instytucją finansową, która udziela pożyczki na krótki okres czasu i o niedużej wartości. Siedziba firmy znajduje się w Gdańsku. Swoje usługi kieruje do polskich obywateli, którzy są pełnoletni i nie przekroczyli 75 lat. Ponadto osoba ubiegająca się o pożyczkę musi mieć własny dowód osobisty, numer PESEL oraz musi otrzymywać, co miesięczny dochód.

Firma sprawdza także historię kredytową. Nie może być ona negatywna. Pożyczkę można zaciągnąć w wysokości od 200 złotych do 1500 złotych, z tym, że pierwsza pożyczka nie może przekraczać 300 złotych. Druga może wynosić maksymalnie 400 złotych, trzecia- 500 złotych, a czwarta- 800 złotych.

Piąta pożyczka oraz kolejne mogą być zaciągane na maksymalną kwotę, czyli 1 500 złotych. Klient, który chce skorzystać z usług firmy po raz pierwszy musi najpierw określić kwotę oraz okres, na jaki chce wziąć pożyczkę. Kolejny krok to wypełnienie ankiety na stronie internetowej, która jest formą wniosku.

Następnie należyokmoney wpisać otrzymany sms-em numer identyfikacyjny. W celu sprawdzenia tożsamości konieczne jest wykonie przelewu w kwocie 1 grosz na konto firmowe. Przelew musi być wykonany z osobistego rachunku klienta. Po wykonaniu wszystkich czynności i spełnieniu wszystkich wymagań klient otrzymuje na konto kwotę, o którą wnioskował. Istnieje możliwość przedłużenia spłaty zadłużenia. Kolejna pożyczkę można zaciągnąć zaraz po zakończeniu spłaty pierwszej.

OkMoney - opinie użytkowników:

 1. Ja brałem u nich dwa razy pozyczke. No i było w miare ok. Nie podoba mi sie tylko ze czasami trzbea długo czekac na rozpatrzenie wniosku.

  Odpowiedz
 2. Jak wiekszosc osob korzystających z tej firmy potrzebuje kasy na juz;pakurat tą firmę polecila mi moja sąsiadka. Twierdzi ze nie miala z nimi problemow. Tylko zastanawiam sie czy alimenty tez sie zaliczają do co miesiecznych dochodów bo w necie roznie mowią. Mial ktos taką sytuacje? nicy regularnie je otrzymuje. A i czy okreslony jest koszt przedłuzenia terminu splaty pozyczki? Czy to kazdy ma ustalane indywidualnie?

  Odpowiedz
 3. brałam u nich pozyczke bo nie mialam wyjscia. Obsługa pomocna takze formalnosci szybko zostały załatwione.

  Odpowiedz
 4. Do Sylwia: Koszt przedłuzenia terminu spłaty pozyczki jest taki sam jak koszt pozyczki. Co do alimentów to Ci nie pomogę bo ja mam stała prace. Dlatego nie miałam problemu z otrzymaniem pozyczki.

  Odpowiedz
  • ciagle warto korzystac w 2014 czy cos sie zmieniło?

   Odpowiedz

Dodaj komentarz