Liberty Direct – znana marka ubezpieczeniowa. Czy warto?

Liberty Direct to towarzystwo ubezpieczeniowe, które należy do grupy Liberty Mutual.  Grupa działa na rynkach amerykańskim, europejskim i azjatyckim 26 krajach. Swoją działalność rozpoczęła w 1912 roku w Stanach Zjednoczonych. Grupa swoje usługi kieruje zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw i instytucji. Liberty Direct w Polsce prowadzi działalność od 2007 roku.

Firma została stworzona przez spółkę hiszpańską, która jest członkiem grupy Liberty Mutual. Poza rynkiem polskim Liberty Direct prowadzi działalność w Turcji, Hiszpanii i Portugalii. Towarzystwo oferuje szeroki wachlarz polis przez Internet i telefon. Instytucja ubezpieczyła 300 000 samochodów, a w 2011 roku wysokość składek wynosiła około 202 miliony złotych.

Liberty Direct w swojej ofercie ma obowiązkowe ubezpieczenia komunikacyjne takie jak: OC z Mini Assistance, OC i AC Standard, Premium Assistance, Ubezpieczenie Szyb oraz od Następstw i Nieszczęśliwych Wypadków. Ponadto towarzystwo ma w swojej ofercie ubezpieczenia mieszkaniowe, do których należą: Pakiet Wyposażenie i OC z Assistanace, Mury i Oc z Asisstance lub połączenie obu pakietów.

Procedura wykupliberty directienia polisy rozpoczyna się od rozmowy z konsultantem, który oblicza wysokość składki oraz przygotowuje ofertę. Płatności można dokonać na trzy sposoby: jednorazowo, dwa razy lub 4 razy.za pomocą przelewu internetowego, karta kredytową, zwykłym przelewem lub za pobraniem. Polisa dostarczana jest pocztą lub przez kuriera.

Liberty Direct - opinie użytkowników:

 1. Mam tu ubezpieczone mieszkanie . Teraz chce wykupic ubezpieczenie samochodu i tu pytanie ma ktos? jak firma sie spisuje?

  Odpowiedz
 2. Ja mam u nich wykupione oc i ac od trzech lat i jak na razie nie narzekam. firma w porzadku.

  Odpowiedz
 3. mam u nich ac no i ostatnio mialam okazje sprawdzic ich w praktyce. Firma spisała sie w maire ok tylko strasznie długo to trwało. Jak dla mnie za długo. Poza tym nie mam zastrzeżen

  Odpowiedz
 4. Mam zamiar ubezpieczyc w liberty samochod. Kolega mi polecil no i skladki nie są wygorowane;p tylko ze on nie mial nigdy żadnego wypadku czy stłuczki wiec nie wie jak w tej sytuacji sie sprawdzają. No i moze ktos jeszcze sie wypowiedziec na ich temat? a i jeszcze mam pytanie o ac bo wlasnie sie zastanawiam czy nie wziąc OC z AC. Co o tym sądzicie?

  Odpowiedz
 5. Bartek ja mam samo OC i jestem zadowolony. ostatnio mialem stłuczkę i wszystko w miare sprawnie mozna było załatwić. Co do AC z OC to nie wiem bo moego samochodu raczej nie ma sensu ubezpieczac na AC;p

  Odpowiedz
 6. do bartek: Ja mam OC z AC no i fakt spora suma wychodzi ale przynajmniej czuje się bezpieczniej i nie boje sie tak o moj samochod na który pare lat odkładałem;p

  Odpowiedz
 7. Gdzieś czytałem, że dostali nagrodyprzyznane w głosowaniach przez konsumentów.

  Odpowiedz
 8. Nagrody nagrodami, ale w rzeczy samej dużo taniej niż gdzie indziej za OC mi wyszło

  Odpowiedz
 9. Nie polecam wręcz odradzam. Zapłaciłem za polisę w terminie mam potwierdzenia i wszystko a oni przekazują sprawę do windykacji. Tragedia z papierami.

  Odpowiedz
 10. Ja również nie polecam tego towarzystwa.Od dwóch miesięcy nie mogę doprosić się (a dzwonię do Liberty często) o przesłanie kompletnej dokumentacji do Funduszu Gwarancyjnego.Kompletny brak profesjonalizmu ze strony likwidatora.Przypuszczam że też bałagan w papierach.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz