Kredyt hipoteczny ING – czy warto skorzystać?

Strona kredytu hipotecznego ING
Strona kredytu hipotecznego ING

Kredyt hipoteczny ING oferowany jest przez ING Bank Śląski.  Bank swoją działalność rozpoczął dwadzieścia cztery lata temu pod nazwą Bank Śląski. Początkowo był to bank państwowy. Dwa lata później został przekształcony w spółkę akcyjną. ING stopniowo kupowało akcje banku.

W 1996 roku ING zostaje posiadaczem ponad 50% akcji. W 2001 roku Bank Śląski zmienia nazwę na ING Bank Śląski S.A. Siedziba banku znajduje się w Katowicach. Ponadto bank posiada oddziały na terenie całego kraju. ING Bank Śląski swoje usługi kieruje zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw, czy innych instytucji.

Kredyt hipoteczny ING jest skierowany do klientów indywidualnych. Oprocentowanie kredytu wynosi od 4,67 % do 5,97%. Wysokość oprocentowania zależy od wielu czynników, między innymi od wysokości kredytu, wartości nieruchomości itp.

Kredyt hipoteczny można zaciągnąć na budowę, zakup, remont, rozbudowę nieruchomości, spłatę kredytów na mieszkanie, które zostały zaciągnięte w innych instytucjach finansowych.  Minimalna wysokość kredytu to czterdzieści tysięcy złotych.

Natomiast maksymalna kwota stanowi 80% wartości nieruchomości. Okres kredytowania może wynosić maksymalnie czterdzieści lat. Wysokość rat kredytowych może być cały czas taka sama lub malejąca. Osoba, która chce zaciągnąć kredyt hipoteczny musi najpierw skontaktować się z doradcą banku.

Można to zrobić wypełniając formularz online, telefonicznie lub osobiście w oddziale banku. Doradca przestawia klientowi ofertę kredytową oraz pomaga wypełnić wniosek kredytowy i skompletować wymagana dokumentację. Po rozpatrzeniu wniosku klient otrzymuje kredyt.

Kredyt hipoteczny ING - opinie kredytobiorców:

  1. Czy warto? Ktoś próbował się ubiegać?

    Odpowiedz
  2. Kolego wyżej… a jakie Ty kryteria wartości, oceniasz wybierając kredyt? Generalnie nigdy nie warto brać kredytów, bo są profitowe tylko w przypadku udanych inwestycji – więc warto je brać inwestorom.

    Co do Twojego pytania: nie można zwinąć kasy i pojechać na kaukaz, nie można też niestety nie oddać, nie można nie zapłacić odsetek …to chyba NIE WARTO …

    Odpowiedz

Dodaj komentarz