Kokos.pl – społecznościowy serwis pożyczkowy. Czy warto?

Kokos.pl to portal, na którym użytkownicy mogą pożyczać od siebie pieniądze. Serwis zajmuje się pośrednictwem tych transakcji. Właścicielem jest firma Blue Media.  Kokos.pl istnieje od 2007 roku. Usługi portalu skierowane do osób, które są zainteresowane zaciągnięciem pożyczki (mogą to być klienci indywidualni jak i firmy), jak i osoby, które chcą zainwestować, czyli udzielać pożyczek.

Klient, który chce uzyskać jakąś kwotę musi najpierw zarejestrować się na portalu. Następnie podlega procedurze weryfikacji, która składa się z wykonania przelewu na konto serwisu z osobistego rachunku. Ponadto wymagane jest wysłanie elektronicznej kopii( skan, zdjęcie) dwóch dokumentów tożsamości w tym dowodu osobistego.

Oprócz tego sprawdzane jest czy potencjalny pożyczkobiorca nie znajduje się na liście rejestru dłużników.  Po pomyślnej weryfikacji użytkownik może wystawić aukcję, czyli zaciągnąć pożyczkę. Klient określa, jaką kwota jest zainteresowany i na jaki okres czasu. Pierwsza pożyczka maksymalnie może wynosić 1000 złotych.

Wraz z kolejną pożyckokoszką maksymalne kwoty zaciągnięcia wzrastają. Maksymalna wartość pożyczki to 25 000 złotych. Kwota, którą można wziąć zależy także od ranking pożyczkobiorcy (czas odkąd jest użytkownikiem portalu, ilość wziętych pożyczek, czy są spłacone w terminie).  Ranking przedstawiany jest w formie gwiazdek.  Okres trwania aukcji nie przekracza tygodnia. Spłacanie zadłużenia odbywa się za pośrednictwem serwisu. Istnieje możliwość wcześniejszej spłaty.

Kokos.pl - opinie użytkowników:

 1. mam tu zaciagniętą pożyczkę powiedzcie jak jest z przedłuzeniem? duzo kasy trzeba wydac?

  Odpowiedz
 2. ja brałem u nich pozyczke bo potrzebowalaem na naprawe samochodu. Teraz jestem w trakcie spłacania.Fakt oprocentowanie do najnizszych nie nalezy ale tak to jest w szybkich pozyczkach.

  Odpowiedz
 3. Brałam tu pozyczke jk potrzebowałam na remont mieszkania. Wszystko przebiegło sprawnie tylko nie podoba mi sie ze wysokosc pozyczki zalezy od tego ile ma sie gwiazdek…

  Odpowiedz
 4. Mam byc matką chrzestna a chwilowo nie mam kasy. Kolezanka podrzucila mi pomysl zeby tu wziac pozyczke ale sie waham. nie wiem czy to jest dobry pomysl. Ona twierdzi ze jej rodzice tak brali i bylo ok. Tylko ze ja sie boje ze procenty mnie zrujnują. I stąd pytanie ile wynosza procenty? jak jest z przedłuzeniem terminu spłaty? Byc moze nie bede wstanie od razu oddac kasy…

  Odpowiedz
 5. co do przedłuzenia spłaty to mozna ale oczyscie za opłatą. Ja pozyczalem dwa razy i obyło sie bez wiekszych problemów;]

  Odpowiedz
 6. Ile czekaliscie na wypłacenie kasy? nie ukrywam, ze potrzebuje kasy bardzo szybko najlepiej juz;p

  Odpowiedz

Przejdź do strony Kokos.pl

Dodaj komentarz