Credit Agricole – czy warto dać szansę?

Strona Credit Agricole
Strona Credit Agricole

Credit Agricole jest bankiem detalicznym. Swoją działalność bank rozpoczął w 1991 roku w Kielcach, najpierw pod nazwą Bank Świętokrzyski. Siedem lat później spółka Lukas przejęła bank, który zmienił nazwę na Lukas Bank Świętokrzyski.

W 2000 roku bank uruchomił możliwość korzystania z konta online. Rok później Credit Agricole przejęła 75 % udziałów spółki Lukas. W tym samym roku suma udzielonych kredytów przez bank wyniosła dwa miliony.

W 2002 roku Bank poszerza swoją ofertę o kredyt samochodowy, mieszkaniowy oraz pożyczkę na telefon. Następnie w ofercie pojawiają się produkty dla osób prowadzących działalność gospodarczą oraz karty kredytowe.

W 2006 roku bank powołał do życia serwis kredytonline.pl oraz ofertę dla studentów. W 2010 roku Lukas Bank poszerza swoją ofertę kont osobistych. We wrześniu 2011 roku bank zmienia nazwę na Credit Agricole Bank Polski S.A.

Siedziba banku znajduje się we Wrocławiu. Bank swoje produkty kieruje zarówno do klientów indywidualnych, osób prowadzących działalność gospodarczą, jak i przedsiębiorstw oraz innych instytucji. Dla klienta indywidualnego bank ma w ofercie konta osobiste, karty kredytowe, kredyty, rachunki oszczędnościowe, lokaty, produkty strukturyzowane, fundusze inwestycyjne oraz ubezpieczenia.

Mniejsze i większe przedsiębiorstwa mogą skorzystać z ofert kont firmowych, kredytów, leasingu i innych. Bank ma również osobną ofertę dla osób prowadzących działalność rolniczą.

Credit Agricole - opinie użytkowników:

  1. Jestem klientką od kilkunastu lat. Wniosek dotyczący przesunięcia spłat kredytu ze względu na znaczne pogorszenie się sytuacji przez COVID czekam już miesiąc, na 30 mam do zapłacenia ratę kredytu, ale nie mam z czego….a wniosek dalej nie jest rozpatrzony.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz