Centrum Ochrony Dłużnika – czy jest godne zaufania?

cod

Centrum Ochrony Dłużnika oferuje osób zadłużonym tzw. „oddłużenie”. Firma powstała cztery lata temu. Jest to spółka akcyjna, która swoją siedzibę ma w Krakowie. Przedsiębiorstwo oferuje kilka sposobów oddłużania: antywindykację, negocjacje z bankami lub wierzycielami oraz restrukturyzację kredytów.

Z usług Centrum Ochrony Dłużnika można skorzystać zgłaszając się do stacjonarnego oddziału ( firma posiada 150 biur), kontaktując się telefonicznie lub za pomocą strony internetowej. Klient, który decyduje się na kontakt przez stronę internetową musi najpierw wypełnić formularz znajdujący się po lewej stronie serwisu.

W formularzu należy wpisać swoje imię, nazwisko, dane kontaktowe (telefon, adres e-mail), liczbę zaciągniętych kredytów, kwotę, na jaką jest się zadłużonym i ile wynoszą raty. Po wysłaniu formularza powinien się skontaktować z klientem doradcą.

Następnie należy firmie przesłać dokładną dokumentację kredytowa, na podstawie, której pracownicy przeprowadzą analizę i wybiorą najlepszą formę oddłużenia. W momencie, gdy klient zgadza się na przedstawioną propozycję rozwiązania problemu podpisywana jest umowa.

Od tej pory pracownik Centrum Ochrony Dłużnika reprezentuje swojego klienta przed bankami i innymi wierzycielami. Rozwiązanie sprawy powinno firmie zająć około miesiąca czasu, ale możliwe, że w bardziej skomplikowanych sytuacjach czas przedłuży się do trzech miesięcy.