BGŻ Optima – czy naprawde warto skorzystać?

Strona bgzoptima.pl
Strona bgzoptima.pl

BGŻOptima jest bankiem, który oferuje głównie produkty inwestycyjno-oszczędnościowe, których jest zadaniem pomnażanie kapitału. Jest to internetowy bank, który powstał w 2011 roku. BGŻOptima został stworzony przez BGŻ (Bank Gospodarki Żywnościowej), który na rynku istnieje od ponad dziewięćdziesięciu lat a pod nazwą BGŻ prawie od czterdziestu lat. Jest to bank komercyjny, który swoją siedzibę ma w Warszawie.

Ponadto posiada sporo oddziałów, zwłaszcza w małych miasteczkach. Od dwóch lat instytucja notowana jest na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jednym z głównych akcjonariuszy spółki jest Grupa Rabobank. Jest to holenderska grupa i właściciel największego detalicznego banku na rynku holenderskim. BGŻOptima ma w swojej ofercie różne produkty inwestycyjne i oszczędnościowe. W ofercie są zarówno produkty dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw.

Po pierwsze oferuje swoim klientom konta oszczędnościowe. W ofercie jest konto Indywidualne (dla klientów indywidualnych), konto Biznes (dla osób prowadzących działalność gospodarczą oraz przedsiębiorstw), konto Junior (dla dzieci, konto zakładają rodzice lub inni krewni) oraz konto Wspólne (dla małżeństw). Wszystkie konta mają oprocentowanie 4 %. Ponadto bank oferuje lokaty, fundusze inwestycyjne ( do wyboru jest dwadzieścia funduszy) oraz polisy strukturyzowane. Konto w BGŻOptima można założyć przez internet.