Alior Bank – znany bank dla osób fizycznych i firm. Czy warto?

Alior Bank jest to instytucja oferująca produkty finansowe. Bank rozpoczął swoją działalność w listopadzie w 2008 roku. Rok później instytucja zakupiła portfel pożyczek oraz kredytów od HSBC. Założycielem banku jest grupa Carlo Tassara, która powstała w 1938 roku we Włoszech. Spółka przez długi okres czasu prowadziła działalność w branży metalurgicznej.

Obecnie działa zarówno w branżach przemysłowych, jak i finansowych. Liczba klientów Alior Banku wynosi 1 100 000. Firma zatrudnia 3 700 osób. W 2011 roku zysk netto wyniósł 150 000 000 złotych. Wartość depozytów wynosi 13,7 miliarda złotych, a kredytów 11,7 miliarda złotych. Bank swoją ofertę kieruje zarówno do klientów indywidualnych jak i przedsiębiorstw.

Osoba indywidualna może skorzystać z konta osobistego, konta zakupowego, walutowego, z programem Lotos Navigator. Oszczędności może trzymać na lokacie standardowej (oprocentowanie do 5,10 % w złotych), lokacie Razem Zyskujesz, konta oszczędnościowego oraz oszczędnościowo-emerytalnego) lub KANTOR.

Dla klienta potrzebualiorbankjącego wsparcia finansowego przygotowano ofertę pożyczki, kredytu hipotecznego czy też samochodowego. Przedsiębiorca może natomiast skorzystać np. z Autodealingu, lokat (terminowej i negocjowanej), kredytu inwestycyjnego, technologicznego, na finansowanie faktur, czy tez kredyt odnawialnego. Ponadto Alior Bank ma w swojej ofercie biuro maklerskie, które oferuje rachunek brokerski, co pozwala na inwestowanie na Giełdzie.

Alior Bank - opinie użytkowników:

 1. mam tu konto. Fajna obsługa. Teraz mam zamair dac pieniądze na lokacie razem zyskujsz i chcialabym zapytac osob, ktore juz je maja jak wrazenia?

  Odpowiedz
  • kaja wrażenia niesamowite, po prostu coś pięknego, euforia, podniecenie no i to uczucie szczytowania… NIESAMOWITE.
   Mam nadzieje, że pomogłem 🙂

   Odpowiedz
 2. Mam u nich konto od roku no i ogolnie jest w porządku. Nie miałam wiekszych problmów tylko z obsługą bywa różnie zależy jak sie trafi;p

  Odpowiedz
 3. Macie moze lokate Razem Zyskujesz? moj narzeczony namawia mnie na lokate sam taką ma tylko w innym banku. Ja chcialabym jednak miec lokate w aliorze. Po jakim czasie mozna wybrac kase z tej lokaty i czy jest jakas minimalna suma, ktorą trzeba wplacic? no i najwazniejsze czy jestescie zadowoleni z tej lokaty?

  Odpowiedz
 4. do Irki: W tej lokacie minimalna kwota to 1000 zł. mozesz załozyc lokate na dwa miesiące lub siedem miesięcy. Ja tą lokate mam i jak na razie jest ok.

  Odpowiedz
 5. Czy mozna bez żadncyh problemow w razie czego zrezygnowac z konta, czy robią problemy?

  Odpowiedz
  • nie próbuj zamykać, bo Cie zamkną…. do PAKI

   Odpowiedz

Dodaj komentarz